Kategorie

Zákaznická podpora

+420 608 506 151
Zákaznická linka
(PO-Pá: 9:00 – 17:00)
Poradenství:
info@prokuzi.cz
Objednávky:
          objednavky@prokuzi.cz

Poslední přidané

Najdete nás na Facebooku

Přírodní a BIO kosmetika

Nabízíme Vám certifikovanou přírodní a BIO kosmetiku, vyrobenou z přírodních surovin jako jsou rostlinné extrakty, rostlinné oleje, byliny, květové vody a esenciální oleje, které obsahují důležité vitamíny, minerály, esenciální mastné kyseliny a antioxidanty, které účinně podporují regenerační a přirozený hojící proces pokožky. Kosmetika neobsahuje syntetické chemické látky, umělá barviva, parfémy či látky ropného původu, které v žádném případě nepřispívají ke zdravé pokožce. Právě naopak, tyto látky se mohou ukládat v tkáních nebo způsobovat podráždění a alergické reakce. Kosmetické přípravky určené k léčbě kožních nemocí mohou obsahovat kortikoidy, hormony či antibiotika, která při dlouhodobé aplikaci přispívají k toxické zátěži organizmu. Při jejich používání dochází k návratu zhoršeného stavu pokožky.

Přírodní a BIO kosmetika, kterou Vám v našem e-shopu nabízíme je označena ochrannými známkami. Výrobek, který je takto označen musí splňovat celou řadu velmi přísných kritérií pro jejich získání. Dodržování těchto kritérií se pravidelně kontroluje i po udělené ochranné známky.

Přehled certifikátů, kterými jsou výrobky v naší nabídce označeny:

BDIH certifikát - Kontrolovaná přírodní kosmetika

• Nejstarší, původně pouze v Německu platná známka kvality z roku 1996 (uděluje ji německá asociace BDIH - Spolkový svaz německých podnikatelů v průmyslu a obchodu sdružující obchodní a výrobní firmy z oblasti farmacie, health care produktů, potravinových doplňků a kosmetiky ) je dnes jednou z nejčastěji užívaných ochranných známek i na mezinárodní úrovni. Výrobky s certifikátem BDIH nemohou obsahovat ropné produkty, syntetické konzervační a vonné látky ani syntetická barviva. Suroviny se nesmějí získávat z mrtvých zvířat a výrobky ani složky nesmějí být na zvířatech testovány. Rostlinné suroviny pocházejí, pokud je to možné, buďto z ekologického zemědělství nebo z kontrolovaných sběrů ve volné přírodě. Splnění podmínek posuzuje mezinárodní institut Ecocontrol v Osterode. Pozor: známka BDIH nemusí nutně znamenat, že se jedná o bioprodukt! V době, kdy směrnice vznikala, nebyl na ekologický původ přírodních surovin kladen takový důraz jako nyní. Z těchto důvodů v názvu nejsou výrazy „bio“ ani „organic“, ale „Kontrollierte Natur Kosmetik“. Ačkoliv jsou při výrobě používány zpravidla certifikované biosuroviny, jejich skutečný podíl v konečných výrobcích není na obalu procentuelně deklarován.

ECOCERT certifikát

• Původně pouze certifikační a kontrolní orgán pro ekologické zemědělství. EcoCert patří dnes mezi největší certifikační společnost pro organické kosmetické výrobky. Od roku 2002 nabízí dva certifikáty- „Ecocert ECO“ pro produkty, jejichž obsah je z 95% přírodního původu, 5% všech a 50% rostlinných složek ekologického původu. Přísnější „EcoCert BIO“označuje výrobky, které pochází z 95% z přírodních surovin a 10% všech a 95% rostlinných složek ve výrobku je bio původu. Procentuální podíl složek z ekologického zemědělství je uváděn na obalu.

DEMETER certifikát

• Demeter je označení pro výrobky pěstované podle pravidel pro biodynamické zemědělství. Biodynamické zemědělství dodržuje veškeré požadavky ekologického zemědělství a výrobky nesoucí demeter certifikát jsou zároveň bio certifikované.

CPK certifikát a CPK BIO certifikát

• Výrobky s logem CPK neobsahuje syntetické sloučeniny, látky s podezřením, že negativně ovlivňují lidské zdraví a suroviny, jejichž výroba nadměrně zatěžuje životní prostředí. Výrobek nebude obsahovat geneticky modifikovaně složky, parafín, vazelínu a další produkty z ropy, syntetické vonné, konzervační ani barvicí látky, chemické UV filtry, a kromě výjimek jako je včelí vosk a deriváty lanolinu, ani suroviny pocházející ze zvířat. Bude-li mít výrobek na značce vedle CPK uvedeno navíc ”BIO”, znamená to, že vedle výše uvedených podmínek obsahuje 10 a více procent složek, které pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství. To znamená, že surovina, použitá ve výrobku, je vyrobená s maximálním možným ohledem k přírodě, při její produkci nebyly použity žádné syntetické chemikálie a hnojiva (tzn. neobsahuje žádná jejich rezidua) a její původ je dohledatelný.

• Označení FAIRTRADE nese kosmetika zohledňující při výrobě vedle ekologického i sociální rozměr. Tzv. etická kosmetika zahrnuje výrobky, jejichž produkce a distribuce probíhá v souladu s lidskými právy, bez využívání a vykořisťování osob, s ohledem na welfare a ochranu životního prostředí. Nejčastěji bývá tato kosmetika spojována s mezinárodní značkou Fair Trade. Suroviny pochází z rozvojových zemí, jejich výkup probíhá dle zásad trvale udržitelného rozvoje, s garancí výkupních cen s přiměřeným ziskem. Běžná bývá dlouhodobá podpora místních komunitních aktivit či zaměstnávání znevýhodněných sociálních skupin.

VEGAN certifikát

• Označení Vegan je registrovaná ochranná známka a symbol Vegan Society. Produkt, který nese známku Vegan zaručuje, že výrobek nebyl testován na zvířatech a neobsahuje žádné živočišné součásti a je vyroben podle standardu Vegan 'Animal-free' Standards.

NATRUE certifikát

Logo NATRUE je mezinárodní nezisková organizace se sídlem v Bruselu. Jejím hlavním cílem je zachovat a garantovat vysoké nároky na výrobce přírodní kosmetiky a biokosmetiky a zároveň transparentně informovat spotřebitele o složení přírodních přípravků. Certifikace NATRUE garantuje, že produkt splňuje nejpřísnější kritéria pro přírodní kosmetiku tj.: všechny složky jsou přírodní nebo dokonce přírodní v biokvalitě, přírodní suroviny jsou zpracovány pouze schválenými výrobními postupy, postupy výrobce jsou šetrné k životnímu prostředí, neobsahuje syntetickou parfemaci ani barviva, neobsahuje látky vyrobené z ropy (parafín, PEG, vazelínu...), neobsahuje silikonové oleje a jejich derivát, neobsahuje geneticky modifikované složky (podle předpisů EU) ani rostlinné suroviny ani produkt nebyly ozařovány, produkt nebyl testován na zvířatech.

Podrobné členění certifikace dle kritérií:

  • Pravá BIO kosmetika - superčistá přírodní kosmetika splňuje přísná kritéria NATRUE a navíc: minimálně 95% přírodních surovin je z kontrolovaného ekologického zemědělství nebo z certifikovaného sběru ve volné přírodě.
  • Čistá přírodní kosmetika s podílem bio ingrediencí splňuje přísná kritéria NATRUE a navíc: minimálně 70% přírodních surovin je z kontrolovaného ekologického zemědělství nebo z certifikovaného sběru ve volné přírodě.
  • Čistá přírodní kosmetika čistě přírodní produkt splňující přísná kritéria NATRUE

Zdroj: http://www.webcitation.org/5hRUcNr45

Zdroj: http://biospotrebitel.cz/pruvodce-biospotrebitele/cpk-%E2%80%93-cesky-certifikat-pro-prirodni-kosmetiku-a-kosmetiku-s-obsahem-biosurovin

Zdroj: http://www.weleda.cz

Informace o kategorii (zobrazit/skrýt)

Upřesnit hledání


LinkedIn Twitter Google Plus Sdílet na Facebooku

© 2014 Kamaderm s.r.o., Obchodní podmínky e-shopu zpracovala specializovaná advokátní kancelář provozující portál PravoProPodnikatele.cz