Kategorie

Zákaznická podpora

+420 608 506 151
Zákaznická linka
(PO-Pá: 9:00 – 17:00)
Poradenství:
info@prokuzi.cz
Objednávky:
          objednavky@prokuzi.cz

Poslední přidané

Najdete nás na Facebooku

Oblečení pro atopiky, alergiky se stříbrem

Certifikované medicínské textilie PADYCARE® a SILVERCARE® jsou vyvinuty pro všechny, kteří trpí kožními nemocemi jako je: atopický ekzém (dermatitida), lupénka, citlivá až alergická pokožka, kožní infekce, akné, popáleniny prvního stupně, podrážděná kůže. Textilie PADYCARE®, SILVERCARE® jsou vyrobeny ze speciálních stříbrem potažených vláken, která mají antibakteriální a dezinfekční vlastnosti. Díky svým vlastnostem účinně chrání citlivou, postiženou pokožku před nepříjemnými projevy nemoci, ale i před vnějšími vlivy okolního prostředí. Soustavné používání stříbrných textilií přináší úlevu od bolesti, svědění, podporuje hojení.

Jak stříbrem potažené oblečení působí na pokožku?

Jak již bylo zmíněno, stříbrné vlákno má dezinfekční a antibakteriální účinky. Přenos iontů stříbra z oblečení na pokožku je urychlen pomocí působení tělesné teploty a vlhkosti, což snižuje bujení bakterií na kůži. Dochází tak k významnému zmírnění intenzity svědění a s tím související potřebě škrábat postižené místo, díky čemuž se pokožka může obnovit přirozenou cestou. Předchází vzniku zánětů a infekcím. V kombinaci s výrobky PADYCARE® a SILVERCARE® je doporučeno používat hydratační krémy, jelikož podporují přenos iontů stříbra na pokožku.

Jak stříbro funguje?

 • Ionty stříbra (+) jsou uvolňovány prostřednictvím tělesné vlhkosti a teploty
 • Ionty stříbra se akumulují v membráně bakteriální buňky (–)
 • Dochází k absorpci a rozdělení buněčné membrány (–)
 • Koagulace s bakteriálním proteinem/enzymem
 • Snížení počtu bakterií
 • Výsledkem je obnova pokožky, hojící proces

Pro zajištění optimální ochrany pokožky byla vyvinuta celá řada výrobků, která uspokojí všechny potřeby zákazníků bez ohledu na věk či velikost. 

Vlastnosti výrobků PADYCARE® 

 • Výrobky získaly značku kvality Oeko-Tex a splňují veškeré požadavky zdravotnických orgánů (v Německu jsou hrazeny z veřejného pojištění)
 • Stříbrem potažené oblečení PADYCARE® bylo předmětem dvou mezinárodně publikovaných klinických studií, které dospěly k závěru, že „významně napomáhají při zmírnění příznaků atopického ekzému bez potřeby použití léku". PADYCARE Expert Opinion on innocuousness 20.09.2013.pdf, Study 1 Functionality with Coversheet.pdf, Study 2 - Antibacterial Effectwith coversheet.pdf
 • příjemný pocit při nošení jako hedvábí
 • Dlouhodobá životnost výrobků, stříbro na textilních vláknech zůstává i po více než 200 vypráních.
 • Termoregulační vlastnosti - stříbro působí jako regulátor teploty, bez hromadění tepla, snižuje tvorbu potu.
 • Prodyšnost.

 

 

Výrobcem řady výrobků  PADYCARE® a SILVERCARE® je společnost TEXAMED® - od roku 1994 jedna z předních výrobců medicínských textilií v Německu.

 

 


 

 

Informace o kategorii (zobrazit/skrýt)

Upřesnit hledání


LinkedIn Twitter Google Plus Sdílet na Facebooku

© 2014 Kamaderm s.r.o., Obchodní podmínky e-shopu zpracovala specializovaná advokátní kancelář provozující portál PravoProPodnikatele.cz